Категорії

Служба зайнятості Сумщини: позбуваємось конвертів

Сумська обласна служба зайнятості, спільно з управлінням Держпраці,  податкової служби та Пенсійного фонду України проводить активну роботу щодо легалізації зайнятості.

Під час особистого спілкування з роботодавцями фахівці служби зайнятості ведуть мову про необхідність дотримання норм Закону України «Про зайнятість населення», легалізацію тіньової зайнятості, забезпечення гарантій зайнятості працевлаштованих осіб. У секторах по взаємодії з роботодавцями розміщено інформацію щодо відповідальності за порушення законодавства з питань праці, працевлаштування без належного оформлення та праці іноземців без дозволу. Директори центрів зайнятості та філій Сумського ОЦЗ входять до складу міських та районних комісій по легалізації зайнятості.

Упродовж трьох кварталів нинішнього року проведено 46 спільних з управлінням Держпраці у Сумській області інспекційних відвідувань суб’єктів господарювання та 1251 самостійних відвідин фахівцями служби зайнятості. За цей період  відбулося 64 семінари з питань легалізації зайнятості за участю 616 роботодавців, 55 робочих зустрічей, «круглих столів», нарад, та інших заходів до яких залучено  171 учасник.

Поруч з цим ведеться активна інформаційно-роз’яснювальна робота через засоби масової інформації. 

«Проблема легалізації праці не втрачає  актуальності. Як свідчить практика, багато роботодавців малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець позбавляє свого працівника на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством  норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на гарантії за колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин. Отже, служба зайнятості намагається зробити все для того, щоб підприємці неухильно дотримувались чинного законодавства, а працівники – були зацікавлені в легалізації свого робочого місця», - закцентував директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.

Служба зайнятості Сумщини  –  учасникам АТО (ООС)

У  січні-вересні 2020 року послугами обласної служби зайнятості скористалися  944 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (операції об'єднаних сил) (далі АТО (ООС)), з них 50 осіб з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 916 учасників АТО (ООС).

Серед учасників АТО (ООС), зареєстрованих у обласній службі зайнятості, 57% - особи  віком до 35 років, 29% - від 35 до 44 років, кожний сьомий – від 45 років. З них особи з професійно-технічною освітою становлять  50%, з вищою – 41%, з початковою та середньою – 9%. 

За сприяння обласної служби зайнятості за вказаний період отримали роботу 198 учасників АТО (ООС),  32%  з яких працевлаштовані  у державному управлінні й обороні, соціальному страхуванні; 19% - у сільському,  лісовому  та  рибному  господарстві; 13% - у  переробній промисловості; 9% - у  оптовій та роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів; 7% - у тимчасовому розміщуванні й організації харчування.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання за направленням обласної служби зайнятості проходили 36 учасників АТО (ООС).

Станом на 1 жовтня 2020 року статус безробітного мали 454 безробітних з числа учасників АТО (ООС), з них 422  отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив   7064 грн, що на 1214 грн більше, ніж на цю дату 2019 року.

«Ці люди потребують найбільшої уваги і питання працевлаштування є одним з першочергових у поверненні їх до мирного життя, тож служба зайнятості намагається надати повний спектр послуг, щоб вони якнайшвидще знайшли роботу до душі», - зауважив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний