Категорії

Діяльність територіальних громад в умовах децентралізаційної реформи в Україні

10 вересня 2020 року в актовому залі районної ради відбулась нарада для голів, секретарів та бухгалтерів місцевих рад району за участі представників Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування Асоціація міст України.

Темою наради постало питання децентралізаційної реформи в Україні, а саме, що необхідно знати територіальним громадам і як діяти у перехідний період з 25 жовтня 2020 року до створення територіальної об’єднаної громади.

З юридичними аспектами перехідного періоду запрошених ознайомила регіональний консультант з юридичних питань у Сумській області Ніна Мельник, з фінансових, кадрових та майнових питань Тетяна Яновська.

Участь у нараді взяв голова районної ради Микола Харитоненко, який висловив слова подяки  представникам Асоціації міст України за дуже важливу справу, так як на даний період часу, в умовах скорочення районів, немає чітких рекомендацій як необхідно діяти в мовах перехідного періоду, а запитань у голів місцевих рад виникає багато.

Нарада пройшла змістовно, представники територіальних громад  мали змогу задавати питання та отримали компетентні відповіді. Учасники наради обмінялись контактними даними для надання  методичної та консультативної допомоги.