Категорії

У місті Середина-Буда відкрили пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам

14 жовтня 2020 року в день свята захисника України в місті Середина –Буда біля центральної площі міста, відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку  нашим землякам, загиблим воїнам – інтернаціоналістам.

Ідея створення пам’ятника визрівала вже давно і нарешті її втілено в життя завдяки наполегливості  членів районної та міської спілок ветеранів Афганістану на чолі з Миколою Гончаровим та Олександром Шульгіним. Кошти на будівництво виділялись з районного, міського, сільських бюджетів та приватними особами.

В урочистому відкритті взяли участь голова районної ради Микола Харитоненко, голова Середино-Будської міської ради Олександр Ген, члени районної спілки ветеранів Афганістану, їх побратими з Глухівського, Шосткинського, Ахтирського, Путивльського районів та з Новгород – Сіверського району Чернігівської області, представники районного військового комісаріату, а також представники духовенства, громадськість.

У своїй промові Микола Олексійович зазначив: «З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не викреслив з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів  України, долею одягнених у солдатські шинелі.  Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ваші діти можуть по праву пишатися своїми батьками. Ви виконали свій обов’язок перед Батьківщиною, а обов’язок нас – живих - ніколи не забувати Ваші подвиги та гідно виховувати молодь.

Сьогодні ми схиляємо голови перед вічною пам'яттю солдат, які не повернулися живими на рідну землю з іракської пустелі, мінних полів Лівану та Анголи, джунглів Ліберії та Сьєрра-Леоне, загинули в етнічних сутичках на Балканах.

Почесне право відкрити новоспоруджений пам’ятник мали голова районної спілки ветеранів Афганістану Микола Гончаров, голова міської спілки ветеранів  Олександр Шульгін та голова Середино-Будської міської ради Олександр Ген.

Віддаючи данину виконаному до кінця військовому обов’язку воїнів-інтернаціоналістів  до підніжжя пам’ятника їх бойові побратими, гості і жителі міста поклали квіти, а благочинний церквей Середино-Будського району Архімадрид Нікон провів панахиду та освятив пам’ятний знак.